آشنایی با تیپ های مختلف شخصیتی

استاندارد

یکی از کارهای خوبی که مدتیه در شرکت ما باب شده اینه که هر هفته یه نفر راجع به موضوع غیر تخصصی و کاربردی حدود ۳۰ دقیقه ای ارائه بده. این هفته نوبت من بود که ارائه بدم و موضوعی که انتخاب کرده بودم “آشنایی با انواع تیپ های شخصیتی” بود.

آشنایی با انواع تیپ های شخصیتی به ما کمک می کند خودمان را بهتر بشناسیم و  آشنا شدن با نقاط ضعف و قوت به رشد شخصیتی ما کمک می کند. این موضوع خیلی پیچیده و گسترده هست و من تو این ارائه روی قسمت کاری و شغلی اش تمرکز داشتم و راجع به محیط های کاری مناسب تیپ های مختلف شخصیتی صحبت کردم.

همان طور که همه ما با هم تفاوت های  ظاهری داریم قطعا تفاوت های شخصیتی هم داریم و این تفاوت به هیچ وجه به معنی برتری یک تیپ شخصیتی نسبت به تیپ شخصیتی دیگر نیست. نکته مهم  این هست که ما با شناخت این تفاوت ها به درک بهتری برسیم و بتوانیم به تفاوت ها احترام بگذاریم و ارتباطات بهتری بسازیم.

یادمان باشد هیچ کس کامل نیست، مهم اینه که چقدر برای بهتر شدن و رشد شخصیتی تلاش می کنیم!

من تو این پست، به پیشنهاد دوستان اسلاید مربوط به ارائه رو قرار دادم و امیدوارم شما هم مثل دوستای من از این موضوع چیزهای جدیدی یاد بگیرید و لذت ببرید!

در آخر هم دو کتاب معرفی می کنم که می تواند در این زمینه اطلاعات زیادی به شما بده.

۱- کتاب هنر شناخت مردم – پاول تیگر، باربارا تیگر

۲- کتاب شغل مناسب شما- پاول تیگر-باربارا تیگر

و همچنین می توانید برای شناخت تیپ شخصیتی خود  از طریق این سایت آزمون MBTI را انجام دهید.

 

1 دیدگاه در “آشنایی با تیپ های مختلف شخصیتی

  1. پیمان شفیعی

    سلام خدمت شما استاد عزیز
    واقعا عالیه دستتون درد نکنه خیلی خوشحالم که افرادی مثل شما هنوز تو جامعه ی ما هستن امیدوارم روزی برسه که سیستم آموزشی ما متوجه افرادی مثل شما بشن و قدرتون بدونن سپاس گزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *